19.06.2024 r. w szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia. Dzieci skorzystały z zajęć prowadzonych przez ludzi dbających o zdrowie i dobre samopoczucie innych. Odbyła się pogadanka z panią. kosmetolog i podolog  Pauliną Rybarczyk, która opowiadała jak dbać o stopy, paznokcie stóp oraz jak  zapobiegać wszelkim chorobom stóp. Mówiła również o zabezpieczaniu ciała przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
Dzieci miały możliwość spotkania się z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wysłuchały rad i wskazówek na temat, jak wypoczywać i bawić się  bezpiecznie, zarówno nad wodą jak i na lądzie. Powtórzyły sobie zasady pierwszej pomocy.
Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili zabawy przy muzyce oraz zawody drużynowe.
Bardzo ciekawe warsztaty kulinarne przeprowadziła pani Andżelika Nowak, która z dziećmi przygotowywała zdrowe słodycze, koktajle letnie oraz gofry szpinakowe.
Wszystkiemu nadzorowała pielęgniarka Sylwia Kowalewska. Jej zadaniem było również uzmysłowić dzieciom jak ważne dla zdrowia jest odżywianie i jakie są skutki nieodpowiedniej diety i braku nawodnienia organizmu.
Dzień był intensywny, kolorowy, smaczny i bardzo urozmaicony.
Ewa Simińska i Wioletta Wolska