Dnia 21 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2023/2024. Uczniowie klasy siódmej przygotowali krótki program artystyczny przeplatany piosenkami wykonywanymi przez uczniów klas młodszych: Helenę Ograbek, Alicję Furmaniak, Marię Klabecką i Filipa Zwierzykowskiego. Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Marek Cyran oraz zaproszeni goście: przedstawiciel organu prowadzącego - Pani Danuta Gurzyńska, przedstawiciel Banku Spółdzielczego - Pani Anna Makowiecka, przedstawiciel Rady Rodziców - Pani Ewa Pisarek. Na koniec uroczystości Pan Dyrektor wraz z wychowawcami wręczył nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wyróżniającym się uczniom naszej szkoły.

19.06.2024 r. w szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia. Dzieci skorzystały z zajęć prowadzonych przez ludzi dbających o zdrowie i dobre samopoczucie innych. Odbyła się pogadanka z panią. kosmetolog i podolog  Pauliną Rybarczyk, która opowiadała jak dbać o stopy, paznokcie stóp oraz jak  zapobiegać wszelkim chorobom stóp. Mówiła również o zabezpieczaniu ciała przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
Dzieci miały możliwość spotkania się z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wysłuchały rad i wskazówek na temat, jak wypoczywać i bawić się  bezpiecznie, zarówno nad wodą jak i na lądzie. Powtórzyły sobie zasady pierwszej pomocy.
Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili zabawy przy muzyce oraz zawody drużynowe.
Bardzo ciekawe warsztaty kulinarne przeprowadziła pani Andżelika Nowak, która z dziećmi przygotowywała zdrowe słodycze, koktajle letnie oraz gofry szpinakowe.
Wszystkiemu nadzorowała pielęgniarka Sylwia Kowalewska. Jej zadaniem było również uzmysłowić dzieciom jak ważne dla zdrowia jest odżywianie i jakie są skutki nieodpowiedniej diety i braku nawodnienia organizmu.
Dzień był intensywny, kolorowy, smaczny i bardzo urozmaicony.
Ewa Simińska i Wioletta Wolska