23 kwietnia Szkoła Podstawowa im.Powstańców Wielkopolskich w Radwankach obchodziła 14.rocznicę nadania imienia. W tym dniu odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie przedstawili wspomnienia bitwy o Radwanki. Pięknym widowiskiem okazał się również pokaz z flagami. Następnie prowadzeni przez wóz pancerny Erhardt przeszli pod pomnik aby oddać hołd zmarłym żołnierzom, którzy walczyli o wolność. Po części oficjalnej uczniowie w klasach przygotowywali makiety związane z historią Radwanek. Obejrzeli też film: "Most na Notecią" oraz przygotowywali krzyżówki związane z filmem, wykonywali ilustracje wozu pancernego. Każdy uczestnik otrzymał drożdżówkę, zupę pomidorową i oranżadę za które serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców. Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i byli z nami obecni w tym ważnym dniu. Serdeczne podziękowania kierujemy również do p.Stanisława Ornocha i Jana Kubackiego za wzbogacenie uroczystości repliką wozu pancernego. Ochotniczej Straży Pożarnej w Margoninie dziękujemy za zapewnienie bezpiecznego przemarszu dla wszystkich uczestników w obchodach Dnia Patrona.

21.04.2024 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej z Radwanek i Szkoły Podstawowej w Lipinach brały udział w 45 Wiosennym Rajdzie do Kobylnicy, organizowanym przez PTTK. Uczniowie przeszli pieszo, prowadzącą przez piękny teren trasę z Czerwonaka do Kobylnicy. Trasa ta liczyła 13 km długości. W trakcie wędrówki dzieci weszły na najwyższe wzniesienie tego terenu „Dziewiczą Górę” oraz na przeciwpożarowy taras widokowy, udostępniony dla turystów. Na mecie uczniowie brali udział w różnych konkursach sportowych. Uczniowie wrócili do domu bardzo zmęczeni, ale zadowoleni z tak aktywnie spędzonej niedzieli.

Wioletta Wolska