#LaboratoriaPrzyszłości

Laboratoria przyszłości – podsumowanie działań w grudniu.

 

13 grudnia nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu z obsługi robotów Photon.

Klocki Lego :

  1. Rozwiązywanie zadań tekstowych - obliczenia w zakresie 30. Uczniowie układali zadania
    z treścią, a następnie wykorzystując materiały edukacyjne LEGO Education rozwiązywali je.
  2. "Arktyczna przejażdżka". Leo wyrusza na wyprawę do Arktyki, by zobaczyć niedźwiedzie polarne. Może się tam dostać na skuterze śnieżnym. Uczeń rozpoznaje wybrane zwierzęta
    i rośliny, których w naturalnych warunkach nie spotyka się w polskim środowisku przyrodniczym.

Roboty Photon

  1. Robotyka w edukacji. Omówienie dedykowanych interfejsów programowania Photon Draw, Photon Badge, Photon Blocks, Photon Code wraz z przykładowymi ćwiczeniami.
  2. Zapoznanie z Photonem oraz aplikacją photon.edu. Pierwsze kroki w użytkowaniu robota. Zabawa "Kto pierwszy dojedzie do cyfry?". Orientacja przestrzenna (kierunkowa). Ćwiczenie umiejętności określania lewej i prawej strony Photona w przestrzeni.
  3. 3. Doskonalimy kierunki świata. Uczniowie w 2 części lekcji geografii doskonalili kierunki świata. Układali program sterujący robotem Photon, a następnie rozpoznawali bądź poruszali się zgodnie z podanymi wytycznymi. Na lekcji wykorzystano mapy.
  4. Przygotowanie do programowania w Baltie i Scratch. Uczniowie podczas lekcji przy pomocy bloków układali programy, które kierowały robotem Photon. Zdobyte umiejętności podczas lekcji, to układanie gotowych schematów blokowych, rozpoznawanie kierunków, obliczanie długości na podstawie długości jednej płytki podłogowej (30 cm).

Druk 3D

Tworzenie i drukowanie ozdób świątecznych oraz zimowych do dekoracji klasy.

Sprzęt audio-video

Nagranie świątecznego film z użyciem green screen, aparatu oraz sprzętu fotograficznego. Uczniowie nagrali wiersze o świętym Mikołaju w języku angielskim.

 

                                                                                                          Koordynator

Magdalena Jurek

 

kl. 2 - M.Ch_
kl. 4 i 5 R.K_
kl. 5 - D.P_
szkolenie
kl. 1 - M.J_
Kl. 1a - M.J_
kl. 3 - W.W_3