20 listopada klasy I, IV oraz V wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Poznania. Tym razem w stolicy Wielkopolski uczniowie odwiedzi Fabrykę Elfów oraz Stadion KKS Lech Poznań.

Na miejscu w Fabryce Elfów na Targach Poznańskich czekały na nich dmuchańce, zagadki logiczne, pisanie listów, zabawy ruchowe. Dzieci chodziły po punktach z Elfem Przewodnikiem. Zadania były wykonywane zespołowo lub indywidualnie przez każde dziecko (np. pisanie listów). Na koniec dzieci spotykały się z Mikołajem, aby uwiecznić wizytę, ale przede wszystkim - by poinformować go, że znalazły rozsypane do Fabryce nutki Melodii Świąt.  Na koniec tej fantastycznej zabawy uczniowie brali udział w świątecznych warsztatach z Elfem - godzinna wizyta, podczas której dzieci z Elfem przygotowały świąteczne dekoracje.

Następnym punktem wyjazdu była wycieczka po Enea Stadionie, podczas której uczniowie mogli poczuć się jak ich ulubieni piłkarze. Zobaczyli szatnię, w której przebierają się zawodnicy, przeszli tunelem, w którym sportowcy czekają na rozpoczęcie spotkania oraz siedzieli na ławkach rezerwowych. Byli też w Muzeum Lecha Poznań, w którym dowiedzieli się więcej o historii klubu, a także podziwiali zdobyte przez Lecha trofea i inne pamiątki. Atrakcją było wejście do specjalnej kabiny, gdzie odbywa się pomiar głośności dopingu, a przy wyjściu obejrzenie kasy z legendarnego stadionu na Dębcu, z której każdy mógł sobie wydrukować pamiątkowe zaproszenie na jeden z kilkunastu meczów historycznych Lecha Poznań.

Uczniowie wrócili do domu zadowoleni z tak aktywnie spędzonego czasu.

                                                                    Magdalena Szymańska- Lege, 

                                                                 Wernika Kemnitz,

                                                                                                                           Wioletta Wolska

wycieczka
wycieczka1
wycieczka2
wycieczka3