Uczniowie klas ósmych  Szkoły Podstawowej w Radwankach uczestniczyli w Nocy Zawodowców „Zawodowa Moc” organizowanej przez Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile.

Uczniowie  mogli zapoznać się z bogatą ofertą zawodów i kierunków  kształcenia  oferowaną prze tę szkołę. Odwiedzili również Centrum Edukacji Zawodowej  czyli miejsce odbywania przez uczniów praktyk. Uczniowie   wysłuchali rozmów z pracodawcami, oglądali nowoczesne  stanowiska produkcyjne i brali udział w konkursach związanych z wyborem zawodu. Na koniec wszyscy, mogli podziwiać pokaz laserów „Światło-dźwięk”.

Coroczne wyjazdy klas ósmych na ,,Noc Zawodowców”  mają  na celu  przygotować uczniów  do podjęcia właściwej decyzji co do wyboru szkoły a w przyszłości zawodu.

Marek Cyran