Noc Zawodowców 1.10.2021

Uczniowie klasy VIII szkoły w Radwankach wzięli udział w Nocy Zawodowców organizowanej przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile.

Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży.

Uczniowie zapoznali się z bogata ofertą szkół z naszego regionu, wzięli udział w warsztatach i obejrzeli prezentacje dotyczące poszczególnych zawodów. Obejrzeli również  miejsce odbywania praktyk w Centrum Kształcenia Zawodowego w Chodzieży. Miłą niespodzianką była prezentacja  zawodu Technika organizacji turystyki  którą prowadzili absolwenci naszej szkoły  a obecnie uczniowie technikum szkoły im.  Hipolita Cegielskiego.. Na koniec uczniowie obejrzeli przepiękny pokaz ,,Światło i dźwięk”.

Popołudniowy wieczór miał pomóc ósmoklasistom w wyborze  przyszłej szkoły i zawodu.

Marek Cyran