14 czerwca 2024 r. na boiskach Szkoły Podstawowej w Budzyniu odbył się XXII Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży.

W turnieju uczestniczyły czteroosobowe zespoły z 16 szkół powiatu chodzieskiego, które rywalizowały w czterech konkurencjach sportowych oraz rozwiązywały test teoretyczny i udzielały pierwszej pomocy przedmedycznej. Zmagania młodzieży dotyczyły ogólnej wiedzy prewencyjnej, tj. z zakresu policyjnego, straży pożarnej, leśnictwa, ekologii, pierwszej pomocy oraz sprawności fizycznej w konkurencjach takich jak: rzuty do kosza, strzały do bramki, jazda rowerem po torze przeszkód oraz strzały z wiatrówki.

Szkołę Podstawową z Radwanek reprezentowało czterech uczniów: Ksawery Klepacki – rowerowy tor przeszkód, Marcelina Pytlak – rzuty do kosza, Paweł Nowak – strzały do bramki, Jerzy Ograbek – strzelanie z wiatrówki.

Uczniowie z naszej szkoły ostatecznie zajęli VII miejsce.

Gratulujemy.