W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Radwankach  odbyło się spotkanie policyjnego profilaktyka nadkom. Elżbiety Żulewskiej z komisariatu Komendy Powiatowej Policji z Chodzieży z uczniami klas VI i VII. Czym jest demoralizacja? Co to jest czyn karalny? Jakie konsekwencje za swoje zachowanie może ponieść nieletni? To tematy, o których z uczniami rozmawiała policjantka. Pani nadkomisarz przekazała młodzieży najważniejsze informacje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich w przypadku konfliktu z prawem. Policjantka szczegółowo omówił z młodzieżą sytuacje, w jakich mogą narazić się na odpowiedzialność prawną. Poruszone ponadto zostały kwestie zagrożeń płynących z Internetu, hejt, mowa nienawiści. Młodzież wysłuchała z uwagą policyjnych rad i wskazówek, dotyczących spraw związanych z nieletnim.

W.Kemnitz