Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Pierwszego września 2022 roku, o godzinie 8:30 uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Radwankach wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście powitali nowy rok szkolny. Zgromadzeni odśpiewali hymn, po czym głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Marek Cyran oraz Sekretarz Gminy Pan Franciszek Wyrwa. Oczywiście nie mogło w tym dniu zabraknąć nawiązania do rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Minutą ciszy wszyscy upamiętnili pamięć poległych.  Również tego dnia szkolną przygodę rozpoczęło 12 pierwszoklasistów. Tradycyjnie, najmłodsi zostali obdarowani słodkim upominkiem. Po oficjalnej części uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie zapoznali się z planem lekcji, aby już nazajutrz rozpocząć naukę.

Kolejny rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się na dobre.

Magdalena Jurek