Noc Zawodowców 1.10.2021

Uczniowie klasy VIII szkoły w Radwankach wzięli udział w Nocy Zawodowców organizowanej przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile.

Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży.

Uczniowie zapoznali się z bogata ofertą szkół z naszego regionu, wzięli udział w warsztatach i obejrzeli prezentacje dotyczące poszczególnych zawodów. Obejrzeli również  miejsce odbywania praktyk w Centrum Kształcenia Zawodowego w Chodzieży. Miłą niespodzianką była prezentacja  zawodu Technika organizacji turystyki  którą prowadzili absolwenci naszej szkoły  a obecnie uczniowie technikum szkoły im.  Hipolita Cegielskiego.. Na koniec uczniowie obejrzeli przepiękny pokaz ,,Światło i dźwięk”.

Popołudniowy wieczór miał pomóc ósmoklasistom w wyborze  przyszłej szkoły i zawodu.

Marek Cyran

Nasza szkoła wspiera dzieło misyjne. Do końca października zbieramy: mydło w kostce, opatrunki (gaza, plaster, bandaż itd), szczoteczki do zębów (nowe zapakowane) i używane okulary(nie mogą być same szkła), a te zapewne, gdzieś w domu leża, i nie wiadomo co z nimi zrobić. W naszej akcji bardzo się przydadzą. Miejsce zbiórki przy naszej stołówce szkolnej, wystawiony karton, do którego w każdej chwili można coś włożyć. Wszelkie pytania proszę kierować do mnie przez e dziennik.

Koordynator akcji Halina Gapińska

W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich działa już   Rada Rodziców wybrana na Rok Szkolny 2021/22.

Przewodniczącą Rady została ponownie Pani Ewa Pisarek, a w skład rady wchodzą: Paulina Janowiak, Barbara Wit – Janke, Paulina Bonikowska, Karolina Furmaniak, Natalia Torzewska, Sabina Bukowska, Agnieszka Hedeszyńska.

Na swoim pierwszym zebraniu rada przyjęła plan działania na bieżący rok szkolny. Rada Rodziców  działa bardzo aktywnie. Uczniowie szkoły również w tym roku mogą liczyć na dofinansowanie ze strony rady w organizowanych w szkole konkursach i  imprezach. Rada planuje już kolejny XVIII bal charytatywny.

Marek Cyran

Rodzinne pamiątki lekcją historii…

Uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Radwankach na lekcję historii przynieśli własne źródła historyczne.

Stały się one pretekstem do opowieści dotyczących rodzinnych historii. Uczniowie zaprezentowali dowody osobiste swoich dziadków, czy kartki z weselnymi życzeniami. Dzięki starym fotografiom dowiedzieliśmy się, jak dawniej wyglądał ubiór, np. suknie ślubne, czy uroczystość I komunii świętej.

Każda z przyniesionych pamiątek to rodzinne wspomnienia, o które należy dbać i je pielęgnować, a pamiątki po przodkach zachować dla przyszłych pokoleń. Klasa IV z całą pewnością zadba o swoje rodzinne skarby.

Monika Gierczak